МОЗ відреагувало на скандальну заяву заступника Супрун про онкохворих

632
Лінчевський стверджує, що витрачати гроші на онкохворих немає сенсу

Міністерство охорони здоров’я України заявило, що стурбоване «поширенням уривків виступу» заступника очільниці МОЗ Уляни Супрун Олександра Лінчевського.

Про це пише Обозреватель.

Ідеться про заяву Лінчевського під час розгляду звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров’я для лікування громадян України за кордоном: «Щодо ефективності. У сухому залишку – 25% пацієнтів, власне, вмирають. тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони усі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми 0%!».

Прес-служба МОЗ стверджує, що ці слова нібито вирвали із загального контексту діалогу з Рахунковою палатою України.

«Заступник міністра Олександр Лінчевський приносить вибачення за емоційні висловлювання, неприпустимо невдало використані при його доповіді для опису проблеми, що зачіпає занадто чутливі питання для пацієнтів, їх близьких і небайдужих громадян», – ідеться у повідомленні.

У Міністерстві закликали ЗМІ, політиків та інших громадян України запобігти подальші маніпуляції.

Крім того, у МОЗ підкреслили, що некоректним є і припущення щодо високого рівня смертності (25%) серед пацієнтів, яких направляли на лікування за кордон: «Оскільки всі пацієнти в рамках цієї програми знаходяться у важкому або вкрай важкому стані здоров’я, прогнозування успішності трансплантації і ймовірності настання рецидиву утруднено і залежить, в тому числі, і від якості забезпечення післяопераційного періоду після повернення в Україну. Всі ці випадки мають високі ризики, отже, частка випадків з ремісією на рівні 75% є високим результатом для подібної програми».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв