Російський адвокат вимагає від каналу вибачень за спотворення пісні Джамали

241
Російський адвокат Дмітрій Сотніков розпочав збір підписів за електронну петицію до керівництва державного телебачення РФ із вимогою публічно вибачитися за образу пам’яті депортованих 1944 року кримських татар, яким цьогорічна переможниця «Євробачення» Джамала присвятила свою пісню.

Раніше Радіо Свобода повідомило, що коментатори телеканалу «Росія-1» передали перші рядки пісні Джамали «1944» як «молитва за тих людей, що волею чи неволею полишають свій дім у пошуках кращого життя».
У зв’язку з цим адвокат вимагає публічного вибачення від генерального директора Всеросійської державної телерадіокомпанії Ольги Добродєєвой. У петицій він наголосив: «І це при тому, що пісня починається фактично зі слів про геноцид кримських татар, про їхню депортацію і веде оповідь про долю людини, в якої сталінський режим відібрав Батьківщину».
«Говорити в ефірі центрального телеканалу «Росія-1» про те, що депортація кримських татар була «вибором людей на користь пошуку кращого життя», – це блюзнірство і образа і для самого кримськотатарського народу, і для мільйонів жертв сталінського режиму», – зазначено в документі.
Додамо, саме Сотніков захищає українського політичного в’язня Олександра Костенка, який перебуває під вартою в Російській Федерації.

Коментарi

Коментарiв