Парубій не скасовуватиме рішення про підвищення зарплат нардепів

247
Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що не скасовуватиме рішення свого попередника Володимира Гройсмана про підвищення заробітних плат народним депутатам майже втричі.

«Скажу непопулярну річ: якби це не було останнім рішенням Володимира Борисовича Гройсмана, це було би першим рішенням Андрія Володимировича Парубія», − заявив в інтерв’ю Українським новинам новопризначений спікер парламенту.
Він нагадав, що іноземні експерти у боротьбі з корупцією в першу чергу закликають до забезпечення високими зарплатами чиновників із одночасним запровадженням каральних заходів. Відповідно, Парубій назвав оголошення боротьби з корупцією в державі без підвищення заробітних плат високопосадовцям звичайним популізмом.
Глава ВРУ також пояснив, чому Рада розглядає законопроект щодо змін до Конституції в частині зняття депутатської та обмеження суддівської недоторканості: «Виносити в зал законопроект логіка є тоді, коли є гарантія його підтримки. Ми розпочали декілька конституційних процесів одночасно: щодо децентралізації, судової реформи і питанню скасування депутатської недоторканості. Під час зборів голів фракцій ми домовляємося, щоб у зал виносили ті законопроекти, які мають підтримку більшості».
За його словами, це питання досі викликає чимало дискусій, оскільки кожна фракція пропонує своє бачення ситуації, при чому деякі народні депутати закликають до кардинальних рішень. 
«Деякі хочуть разом із рішенням щодо депутатів і суддів відразу ухвалювати закон про імпічмент Президента, проти чого я постійно виступаю – це моя особиста думка, що цього робити не можна. Інші хочуть обмеження виключно депутатської недоторканості, ще інші – тільки суддям. Є також дискусії з приводу повного чи часткового скасування недоторканості», – наголосив спікер парламенту.

Коментарi

Коментарiв