Генпрокуратурі дісталося на горіхи від ОБСЄ через «список зрадників»

438
Арлем Дезір розкритикував Генеральну прокуратуру України

Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що вважає неприйнятним і небезпечним оприлюднення прес-секретарем Генерального прокурора України Ларисою Сарган «списку зрадників».

Про це повідомляє  прес-служба ОБСЄ.

Дезір висловив стурбованість тим, що прес-секретар Луценка опублікувала список, до якого увійшли, зокрема, журналістка Мирослава Гонгадзе та голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко, звинувативши їх у зраді.

«Публікація списку, включаючи імена журналістів, звинувачуючи їх у зраді, є неприйнятною і небезпечною. Це може мати серйозні наслідки для безпеки журналістів», – підкреслив представник ОБСЄ у листі до влади.

«Я настійно рекомендую владі втрутитися і припинити таку практику, особливо коли вона робиться державними чиновниками, з огляду на чутливу і складну обстановку в Україні на даний момент. Журналісти і ЗМІ повинні мати можливість відкрито і вільно висловлювати свою думку. Таврування тих, хто критично налаштований, як зрадників, ставить їх під великий ризик, і це – неприйнятно», – наголосив Дезір.

Нагадаємо, 30 травня після оголошення правоохоронними органами, що смерть журналіста Аркадія Бабченка була організована в рамках спеціальної операції, прес-секретаря Генерального прокурора Лариса Сарган опублікувала у своєму Facebook список людей, яких вона назвала «зрадофілами» через критику на адресу держави і правоохоронних органів щодо безпеки журналістів і безкарності за злочини проти ЗМІ в країні.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв