У Кропивницькому депутати відмовилися виступати українською і назвали її «жлобською»

7556
У Кропивницьому розгорілася суперечка через українську мову

5 червня відбулося засідання 21-ї сесії Подільської районної ради у Кропивницькому. На засіданні зареєструвались 25 народних обранців. Перед депутатським корпусом виступила депутатка від ВО «Свобода» Олена Яцун, яка зачитала звернення від групи депутатів до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень.

Про це повідомляє Утренний город.

Після зачитання до представниці «Свободи» звернувся із уточненнями депутат від «Опоблоку» Олександр Пустовий, який заявив про те, що юридично неправильно називати державу Росію Московією і «хто такі депутати Подільської ради, щоб вирішувати такі глобальні питання».

Сам Пустовий виступав російською мовою. Олена Яцун відповіла, що депутати районної у місті ради є представниками громади і мають право вимагати справедливості для своїх  виборців.

Присутня на сесії депутатка Фортечної районної ради Кропивницького Олена Скочко зауважила депутату від «Опоблоку» про те, що він повинен виступати державною мовою, а не мовою окупанта. На це деякі народні обранці почали обурюватися: «Русский язык понимает каждый!». У відповідь Скочко підкреслила, що депутати і чиновники у державних органах мають виступати лише українською. На що депутат від «Батьківщини» Андрій Сілівейстров висловився: «Это жлобский язык, все разговаривают одно слово так, одно – так».

Однак у подальшому Олександр Пустовий перейшов на українську.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв