Очільник МЗС Польщі хоче змінити скандальний закон про заборону «бандерівської ідеології»

586
Яцек Чапутович закликає внести зміни до скандального польського закону

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович виступив за зміни до скандального закону про Інститут національної пам’яті, який передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів і штрафи та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту. Про це пише Європейська правда.

Очільник польського МЗС заявив, що приєднується до позиції віце-прем’єра Польщі Ярослава Говіна, який наполягає на необхідності негайної корекції закону.

«Я думаю, що так, з цією думкою слід погодитися. Віце-прем’єр Ярослав Говін зустрічається з політиками в США та Ізраїлі і розуміє, що це рішення необхідно, щоб ми тут позначили наше становище, тому що, як і раніше, існує певна недовіра і занепокоєння з приводу цієї ситуації», – заявив Чапутович.

На його думку, закон є проблемою для відносин Польщі з США та Ізраїлем.

Водночас він висловив переконання, що закон про інститут нацпам’яті не сприяє зростанню антисемістських настроїв у Польщі, оскільки «їх немає».

За словами Чапутовича, корекція закону може відбутися і без участі Конституційного суду, на розгляд якого президент Анджей Дуда направив законопроект.

«Прем’єр-міністр припускає, що він може діяти в іншому режимі. Оскільки Сейм є суверенним, він може прийняти поправки в цей закон», – додав глава МЗС Польщі.

Нагадаємо, у Польщі 1 березня набув чинності закон про інститут національної пам’яті, що передбачає кримінальне переслідування тих, хто буде «приписувати полякам злочини нацистів, зокрема буде вживати словосполучення «польські табори смерті», а також тих, хто буде заперечувати «злочини українських націоналістів, скоєні стосовно громадян Польщі у період 1925-1950 роках». Ухвалення цього закону викликало занепокоєння з боку України, США, Ізраїлю.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв