Олександр Кочетков: Антикорупційний суд із барського плеча

572
Політолог Олександр Кочетков

СУД ІЗ БАРСЬКОГО ПЛЕЧА

Збулися вікові сподівання українського народу: великий реформатель країни і побєждатель корупції власноруч (судячи з його заяв) дарував українському народові Чашу Грааля – Антикорупційний суд. І тепер всі наші труднощі – позаду! Злодійкуваті чиновники злякаються і покаються, НАБУ і НАПКА оживуть і вразять світ результативністю, і навіть офшори почнуть добровільно повертати вкрадені гроші.

Або жодних змін ми так і не побачимо?

Боюся, що у скептиках разом зі мною виявиться і дві третини населення України.

Розумієте, якщо багаторазових чемпіонів Формули-1 Льюїса Гемільтона або Себастьяна Феттеля пересадити з їх болідів на «Таврії», чергову гонку вони не виграють. При всіх їх видатних драйверських талантах. Це я до того, що неможливий окремо взятий суд поза іншої судової системи і системи влади в цілому. А якщо він буде всередині системи, то хто б не став його суддею, це буде Феттель на «Таврії» – «жабеня у коробочці», не більше.

І відповідно до оптимістичних прогнозів, Антикорупційний суд може приступити до роботи тільки на початку наступного року. А це – розпал президентських виборів, і судді, зрозуміло, не поспішатимуть із резонансними вироками, щоб ненароком не образити майбутнього Президента.

Точно так само призначення аудитора НАБУ від ВРУ ні поліпшить, ні погіршить роботу НАБУ. По-перше, ще треба чекати аудитора від Президента, по-друге, аудит НАБУ однозначно сприймається як інструмент впливу на керівництво цього самого агентства. А Артем Ситник останнім часом і так синхронізувався з АП і ГПУ як пульс у закоханих.

А що стосується відставки міністра фінансів Олександр Данилюка, то людина так напрошувалася, що його неможливо було не відставити. А це означає, що з фінансами в країні – зовсім швах, якщо один із їх розпорядників хіба що в бійку з прем’єром не ліз, як у нардепи, аби відпустили у вільне політичне плавання. Вважаю, у нас може додатися ще один кандидат у президенти, який критикує владу, спираючись на інсайд.

До речі, відновлення співпраці з МВФ та іншими донорами нам зовсім не гарантовано. Для цього треба збалансувати держбюджет, тобто, підняти ціни на газ для населення до ринкового рівня.

Цікаво, це підвищення ПОП теж видаватиме за видатне звершення, досягнуте особисто їм і під його керівництвом?

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв