Луценко послав заступників на таємну зустріч з міністром енергетики часів Януковича – ЗМІ

469
Луценко послав своїх заступників на таємну зустріч з міністром енергетики часів Віктора Януковича

Заступники Генерального прокурора України Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічалися з міністром енергетики часів Віктора Януковича Едуардом Ставицьким.

Журналісти-розслідувачі Слідство.Інфо заявили, що мають аудіозапис розмови, яка відбулася 13 листопада 2016 року у Тель-Авіві в Ізраїлі.

Під час переговорів також були присутні рабин Олександр Левін та українські адвокати екс-міністра Інна Рафальська та Ігор Бойко.

На аудіозаписі чутно, що заступники Генпрокурора пропонували змінити кваліфікацію статті Ставицькому, якого в Україні підозрюють у зловживаннях у процесі відчуження землі. Під час розмови представники ГПУ кажуть, що їх уповноважив вести переговори Генеральний прокурор Юрій Луценко.

За словами журналістів, зустріч в Ізраїлі могла бути спробою схилити Едуарда Ставицького до угоди зі слідством. Однак така угода укладається лише за офіційною процедурою і передбачає певні умови.

 «Слідство.Інфо» завернулося до заступників очільника ГПУ з проханням прокоментувати, чи мали вони зустріч із Ставицьким. Єнін ухилився від прямої відповіді, а Стрижевська відмовилась від коментарів.

Водночас у коментарі «Громадському» Євген Єнін заявив, що оприлюднені у розслідуванні аудіозаписи є провокацією. Він обіцяв надати детальні пояснення 12 червня.

Нагадаємо, у серпні 2016 року ГПУ спрямувала до Ізраїлю запит щодо видачі Ставицького. Правоохоронні органи Ізраїлю запит отримали, але жодної відповіді поки немає.

Ставицький переховується під іменем Натан Розенберг, 2014 року він отримав громадянство Ізраїлю. СБУ оголосила Ставицького в розшук у квітні 2014 року у кримінальному провадженні за ст.191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Ставицький перебуває у розшуку Інтерполу через звинувачення у сприянні екс-президенту Вікторові Януковичу у захопленні «Межигір’я». Сам колишній міністр мешкає в Ізраїлі, звідки нещодавно спростував чутки про свій арешт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв