РФ не розглядає обмін Савченко на своїх спецназівців

213
Міністр юстиції РФ Алєксандр Коновалов заявив, що відомство не розглядає можливість обміну ув’язненої в Російській Федерації народного депутата України Надії Савченко на засуджених українським судом ГРУшників Алєксандра Алєксандров й Євгєнія Єрофєєва.

В інтерв’ю РИА Новости Коновалов заявив, що Міністерство юстиції Російської Федерації не розглядає варіанту обміну, як про це говорять у ЗМІ, проте йдеться про можливе повернення Савченко до України для відбування покарання на Батьківщині.
«Процес передачі, як правило, довга історія і вона ніяк не обумовлена з якими-небудь обмінами, йдеться про виконання міждержавних, як правило, двосторонніх механізмів. При наявності згоди трьох сторін − сторони, яка передає, сторони, яка приймає, і самого засудженого − така передача відбувається і така практика у Росії є з державами, з якими її ці двосторонні механізми пов’язують. Тут це абсолютно звичайна історія», − наголосив російський високопосадовець.
Він також зазначив, що є й інший варіант, відповідно до якого сторони досягають певного компромісного рішення за допомогою дипломатичних каналів – у такому разі держави можуть здійснити обмін засудженими.
«Така практика вже була, були і такі прецеденти, проте це зовсім не в компетенції Міністерства юстиції, тому ми не розглядаємо такої можливості», – підсумував міністр юстиції Російської Федерації.

Коментарi

Коментарiв