Захід наївний щодо агресії Росії, − політолог

284
Російський політолог Лілія Швєцова висловила думку, що тривалий час Захід неправильно сприймав політику Кремля, залишаючись пасивним щодо його агресії, проте на ситуацію вплинуло кримсько-українське питання.

Політолог підкреслила, що бездіяльність деяких країн щодо агресії Російської Федерації може мати жахливі й невідворотні наслідки: «Кремль, зробивши висновок, що епоха Заходу завершилася, почав посилено смикати за хвіст і вуса розніжене і зледащіле створіння, яке ми називаємо ліберальною цивілізацією. Захід довго не реагував ні на дражнилки, ні на силовий шантаж, очевидно, сподіваючись, що Росію можна переконати поводитися пристойно».
На її думку, чимало світових лідерів тривалий час вважало, що російська влада працює з ними в одній системі понять, проте така думка є абсолютно помилковою, що, нарешті, нещодавно зрозуміли.
«Яка наївність! Ці хлопці не зрозуміли, що терпіння і вмовляння в російській ментальності сприймаються як слабкість і невпевненість. Але після кримсько-українського душу Захід отямився. Агонізуюче НАТО почало − хоч і невпевнено − шукати відповідь на російську агресію», − цитує 24 Швєцову.
Свою думку вона підтвердила тим фактом, що протягом минулого тижня винищувачам НАТО довелося за тривогою 5 разів підійматися для супроводу саме російських літаків: «Колишні командувачі, які нині можуть сказати те, що хочуть, пропонують саміту НАТО, який незабаром відбудеться у Варшаві, перейти до стратегії жорсткого стримування Росії. Складається враження, що це зовсім не думка одинаків-маргіналів. Якщо навіть третину з їхніх пропозицій буде здійснено, ми вступимо в ситуацію силового протистояння з Заходом, що минулого разу призвело до розпаду СРСР».

Коментарi

Коментарiв