Норвегія просить США збільшити кількість військових в країні через загрозу Росії

358
Норвегія просить США збільшити кількість військових через загрозу Росії

Норвегія просить Сполучені Штати Америки збільшити більш ніж удвічі кількість морської піхоти у північній частині країні через потенційну загрозу з боку Росії.

Про це повідомляє видання Reuters.

330 американських морських піхотинців, які прибули у Норвегію у січні 2017 року, повинні покинути країну наприкінці цього року. Це перший випадок постійного перебування іноземних солдатів НАТО на території Норвегії після завершення Другої світової війни.

Однак їхню присутність у Норвегії погано сприйняла РФ, яка межує з країною в арктичній зоні. Зокрема, Кремль заявив, що розміщення американського військового контингенту погіршить двосторонні відносини з Осло і посилить напруженість на північному фланзі НАТО.

Норвегія попросить Білий дім збільшити контингент морських піхотинців із 2019 року. Осло хотіло б збільшити кількість теперішніх американських солдатів до 700. Додаткові війська будуть розміщені в регіоні Трумс у норвезькій Арктиці, а не у центральній частині Норвегії.

Додаткові сили планують змістити значно ближче до кордону з Росією у губернії Тромс.

«Оборона Норвегії залежить від підтримки наших союзників по НАТО. Щоб забезпечити підтримку і ефективну роботу під час кризи чи війни, ми маємо тренуватися разом у мирний час. Ми повинні бути певні, що солдати НАТО з країн-союзників знають норвезьку специфіку», – заявив міністр оборони Норвегії Бакке-Єнсен.

Крім того, уряд країни планує продовжити щонайменше на п’ять років програму військової співпраці зі США.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв