Transparency International закликає прибрати із закону про Антикорупційний суд «рятівну лазівку» для корупціонерів

263
У Transparency International переконані, що положення про апеляцію в законі про Антикорупційний суд є лазівкою для корупціонерів

Міжнародна організація Transparency International закликає змінити положення про апеляцію в законі про Антикорупційний суд.

Про це ідеться в заяві організації, передає УНІАН.

У ТІ наголошують, що апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду. Також експерти нагадали, що апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядають у судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не в апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

«Така норма з’явилася в оприлюдненому тексті закону. Ця правка не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті», – ідеться у заяві.

 «Ця норма з’явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні – у вже оприлюдненому законі. Цієї норми також не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради», – підкреслили в ТІ.

Нині закон передбачає, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені так само в загальних судах. Отже, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду.

«Натомість, згідно із попередніми домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція справ, які зараз знаходяться на розгляді в загальних судах, мала б відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду», – зазначено у документі.

Крім того, в організації нагадали слова очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна: «Ця норма – це амністія для всіх топ-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням. У погоджувальній таблиці, викладеній на сайті Верховної Ради, цієї правки не було, і апеляція мала бути в Антикорупційному суді. Тепер же справи Миколи Мартиненка, Романа Насірова та інших одіозних топ-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть «злиті».

Виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин наголошує, що «необхідно терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону. Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень у справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що Президент України має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв