Кабмін ліквідував Пенітенціарну службу

256
18 травня під час засідання Кабінету Міністрів України було одноголосно затверджено рішення про ліквідацію Державної пенітенціарної служби.

Згідно з інформацією Української правди, концепцію системи виконання покарань у державі презентувала перший заступник міністра юстиції Наталія Севастьянова. За її словами, цю систему не змінювали вже близько 75 років, тому всі стандарти й установи в цій галузі «навіть не радянських, а ще царських часів».
«Станом на сьогодні більше 150 років установам, де наші ув’язнені відбувають покарання. Це найбільша спадщина Радянського Союзу, яка залишилася нам як незалежній країні», − наголосила високопосадовець.
«Із ухваленням нового Кримінально-процесуального кодексу 2012 року вдвічі зменшилася кількість засуджених, які перебувають в установах. Нині вони заповнені на 63% – і це лише до моменту вступу в силу закону Надії Савченко, який також сприяє зменшенню кількості ув’язнених», – зазначила перший заступник міністра юстиції.
Вона також підкреслила, що в Україні деякі особи перебувають у СІЗО близько 10 років, очікуючи покарання, після чого судді визнають їх невинуватими. На її думку, це значний недолік судової системи.
«Це наша головна мета реформи – зробити фокус на те, щоб особи, які ще не мають вироку суду, не перебували в таких жахливих умовах. Серед пріоритетних реформ у цій галузі є гуманізація й повноцінне запровадження Служби пробації – системи пробаційних центрів із нагляду за засудженим із покладенням на нього певних зобов’язань і обмежень, але без ізоляції від суспільства», – повідомила Севастьянова.

Коментарi

Коментарiв