Суд на Донеччині відпустив російського снайпера, який воював за «ДНР»

951
Кімаковскій стверджує, що його дії ніибто не підпадають під посягання на суверенітет України

18 травня Красноармійський міськрайонний суд Донецької області звільнив з-під варти чоловіка, обвинуваченого в розв’язуванні і веденні агресивної війни, участі у терористичній організації, порушенні порядку в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію, незаконному поводженні зі зброєю і посяганні на територіальну цілісність і суверенітет України.

Ухвалу суду було опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.

Прокурор клопотав про продовження запобіжного заходу щодо підсудного на два місяці. Водночас обвинувачений заявив про відсутність ризиків, які стали б причиною продовження арешту.

Обвинувачений надав договір про оренду квартири в Селидовому Донецької області та розповів, що його мати і брат є громадянами України і живуть в Одеській області.

«Крім того, колегія суддів не може погодитися з обвинуваченим, що після його звільнення 15 грудня 2017 року з-під варти до 29.12.2017 року (дати повторного обрання запобіжного заходу) він не ухилився від явки до суду на перший же виклик, що дійсно може вказувати на його свідомість у дотриманні покладених на нього обов’язків», – ідеться у рішенні.

Судді також врахували стан здоров’я обвинуваченого, а саме – наявність у нього таких захворювань, як хронічний панкреатит, хронічний гастродуоденіт, вегето-судинна дистонія і вертеброгенна люмбоішіалгія.

В ухвалі не вказано ім’я обвинуваченого, однак, за інформацією Громадського, це громадянин РФ Ігорь Кімаковскій, якого 2015 року затримали на блокпосту в Березовому Донецької області з пістолетом Макарова і посвідченням «снайпера ДНР» із його фото, але виданим на інше ім’я.

Під час суду росіянин зазначив, що постачав на окуповані території «гуманітарну допомогу», відновлював інфраструктуру Дебальцевого, був радником «мера міста», встановлював зв’язок між «Міністерством освіти «ДНР» і навчальними закладами та взаємодіяв зі ЗМІ.

Кімаковскій вважає, що ці дії «не підпадають під таку кваліфікацію як розв’язування агресивної війни і посягання на цілісність та недоторканність України».

За вчинення інкримінованих йому злочинів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 15 років.

Рішення Красноармійського міськсуду не підлягає оскарженню.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв