Покараний за контрабанду держслужбовець отримав високу посаду на митниці

1014
Митник, який пропустив рекордну контрабанду бурштину на кордоні, отримав високу посаду

Держслужбовця митниці ДФС, якого 2016 року покарали доганою за пропуск через український кордон 1,5 тонни контрабандного бурштину, призначили заступником керівника Волинської митниці.Про це повідомляє Аверс.

У травні митник переїхав з Волині на Тернопільщину, однак невдовзі знову повернувся.

«Євген Шелігацький, який відзначився під час пропуску через український кордон 1,5 тонни контрабанди бурштину та отримав за це лише догану, очолив управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Тернопільської митниці ДФС. Проте не минуло й тижня, як він повернувся на Волинь», – ідеться у сюжеті.

Із Волинської митниці Шелігацького звільнили 6 червня, а наступного дня він виїхав до Тернополя, де у виграв конкурс і отримав посаду заступника начальника митниці.

За шість днів він повернувся, однак уже не в статусі виконувача обов’язків, а заступника начальника Волинської митниці. Відповідний наказ за підписом виконувача обов’язки в. о. голови Державної фіскальної служби України Мирослава Продана з’явився 12 червня.

«Шелігацький не міг стати заступником начальника Волинської митниці поки не попрацює на аналогічній посаді в іншій області. Тож він виграв конкурс, нібито попрацював і тепер на Волині «буде протидіяти митним правопорушенням», – підкреслили журналісти.

Як пишуть Волинські новини, митник відзначився у скандальному інциденті на Волинській митниці, коли на початку березня 2016 року польські митники виявили майже 1,5 тонни бурштину на пункті пропуску «Дорогуськ» у вантажівці, яка прямувала з України. Вартість каміння тоді оцінили у понад 5 мільйонів євро. Слід підкреслити, що ця затримана на кордоні партія бурштину стала рекордною.

Потім українські прикордонники та митники пояснювали, що вантаж на українській стороні не перевіряли, бо він був повністю оформленим на внутрішній митниці України. Окрім того, на митниці тоді не працював сканер для виявлення контрабанди.

За результатами інциденту центральний апарат Державної фіскальної служби України призначив службове розслідування, після якого до відповідальності притягнули 12 працівників Волинської митниці, із яких п’ятьох звільнили, а ще сім – отримали догани. Догану за неналежне виконання посадових обов’язків оголосили також Євгенію Шелігацькому.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв