Новий закон дозволить притягнути Януковича до відповідальності

184
Політичний експерт Тарас Чорновіл проаналізував можливість притягнути до кримінальної відповідальності екс-президента України Віктора Януковича завдяки ухваленню нового закону.

«Новий закон про Генпрокуратуру обмежено дає можливість притягувати до відповідальності тих, хто не оголошений у міжнародний розшук, але оголошений у загальнонаціональний розшук. Він не може бути масово застосований. Законом обмежується коло осіб, яких можна притягнути до відповідальності, щоб не було тиску», − зазначив у коментарі 24 експерт.
Він наголосив, що нещодавно затверджений закон дозволить Україні притягнути до відповідальності не лише Януковича, але й інших політиків-утікачів. Попередня редакція документа не передбачала такої можливості, оскільки дозволяла заочно засуджувати лише тих осіб, яких Інтерпол оголосив в офіційний розшук.
«Владі Російської Федерації було невигідне притягнення до відповідальності Януковича. Її представники зробили все, щоб це виглядало, як політичне переслідування з боку України. Інтерпол у результаті зняв його з розшуку. Тепер все змінилося», − констатував Чорновіл.
Тим не менше, він також підкреслив, що в української сторони можуть виникнути труднощі зі спецконфіскацією активів: «Запропонований законопроект про спецконфіскацію розділяв кримінальну справу щодо особи на дві частини. Перша – щодо взагалі злочинів, вчинених особою. Друга – щодо конкретного випадку набуття майна в незаконний спосіб. Конфіскація могла відбутися за окремим рішенням суду щодо конкретного злочину – приміром, неправомірна вигода. А не лише за остаточним рішенням суду щодо всіх злочинів. Таким чином незаконно набуті активи можна було конфіскувати в держбюджет. Але цей закон не ухвалили».

Коментарi

Коментарiв