Політв’язнів з України передбачено визнав винними суд РФ

163
Адвокат Марк Фейгін повідомив, що суд присяжних у Грозному визнав винними українських політв’язнів Станіслава Клиха й Миколу Карпюка.

«Як і передбачалося, Карпюка та Клиха визнали винними в суді присяжних у Грозному, Російська Федерація. Карпюк тримає довічне ув’язнення, що є суттєвою проблемою для подальшої його передачі до України відповідно до Конвенції», − цитує УНІАН адвоката.
Він також наголосив, що «врятувати політично переслідуваних при чинній російській владі можливо лише тверезо та правдиво передбачивши обвинувальний вирок і будуючи на цьому лінію захисту».
«Микола Карпюк і Станіслав Клих. Колегія присяжних визнала українців винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу «Вікінг», загибелі і поранення декількох десятків російських солдатів. Карпюк і Клих визнані винними. При цьому, на думку колегії, Клих заслуговує поблажливості», − написав у своєму Facebook журналіст Антон Наумлюк.
Нагадаємо, українських політв’язнів російська сторона звинувачує в «участі в банді, вбивстві й замаху на вбивство групи військовослужбовців із РФ». Сторона обвинувачення стверджує, що Клих і Карпюк під час Чеченської війни нібито створили в Україні групи для участі в боях проти Збройних Сил РФ за незалежну Чечню. Крім того, їм інкримінують участь в організації УНА-УНСО, забороненої в Російській Федерації з 2014 року.

Коментарi

Коментарiв