Шпигунський скандал: Австрія вимагає від Німеччини пояснень щодо багаторічного стеження

271
Курц і Беллер вимагають від Німеччини пояснень щодо стеження

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен і канцлер Себастіан Курц зажадали від ФРН пояснень щодо багаторічної шпигунської діяльності з боку Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND), яка велася на австрійській території.

За словами Курца, масштаб стеження був грандіозним – пише DW.

У свою чергу президент Австрії заявив, що « шпигування за дружніми країнами є не лише нетиповим і небажаним, але і неприйнятним».

Австрія очікує на інформацію від Німеччини щодо того, за ким саме велося стеження і коли воно було припинене. Необхідно також переконатися, як наголосив Курц, що воно й справді припинене, а зібрані дані видалено.

16 червня австрійські видання – журнал Profil і газета Der Standard – оприлюднили інформацію про те, що BND займалася шпигунством на території Австрії. Стеження велося як за австрійськими установами та фірмами, так і за міжнародними організаціями і посольствами, розташованими у Відні.

За інформацією ЗМІ, з 1999 по 2006 рік усього в полі зору німецької спецслужби перебували майже дві тисячі стаціонарних телефонних номерів, факсів, номерів мобільного зв’язку, адрес електронної пошти на території Австрії. Серед міжнародних організацій, діяльність яких цікавила BND, зокрема ОБСЄ, ОПЕК та МАГАТЕ, штаб-квартири яких розташовані у Відні. Стеження також велося за підрозділами ООН, 75 посольствами, а також за низкою підозрюваних в тероризмі осіб та торговців зброєю.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв