Міноборони планує закупити безпілотники у фірми дружини нардепа Розенблата

571
Розенблат не приховує – фірма належить його дружині, однак ідея була його

Міністерство оборони України планує придбати безпілотники HAWK у фірми дружини нардепа Борислава Розенблата. На демонстраційних польотах у Збройних Силах України безпілотник HAWK падав.

Про це ідеться у сюжеті програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом», передає Bihus.info.

2018 року в рамках державного оборонного замовлення (ДОЗ) Міноборони запланувало придбати два безпілотних комплекси HAWK виробництва житомирського ТОВ «Українські авіаційні системи» (ТОВ «УАС»).

Комплекс розроблений ТОВ «УАС» в кооперації з іноземними партнерами. Виготовляється здебільшого із імпортних деталей. Таку інформацію на запит ЗМІ повідомили у Міноборони.

Офіційно співвласниками ТОВ «УАС» є дружина нардепа Борислава Розенблата Жанна Розенблат, її бізнес-партнер Костянтин Пожидаєв, а також Роман Діденко з Молдови.

Борислав Розенблат не приховує – фірма належить його дружині, однак ідея була його: «Я займався цим питанням ще 2014 року… І я знайшов команду, знайшов однодумців, знайшов своїх друзів-інвесторів, які вклали гроші дуже серйозні в цей проект, і він, бачите, на протязі 4 років – впроваджений».

На думку нардепа, «УАС» потрапив у ДОЗ заслужено, оскільки їхня «пташка» дослівно «найкраща в країні», пройшла «усі випробування МО нашої країни» і добре відома учасникам ринку безпілотників в Україні.

Щоправда, ці безпілотники досі не бачив жоден із опитаних українських виробників та експертів, а перші випробування HAWK пройшли невдало, комплектація і конструкція викликають багато питань, а ціну можуть накрутити за рахунок конструкторських розробок.

Для того, щоб потрапити в держоборонзамовлення, українському виробнику потрібно успішно пройти визначальні відомчі випробування і отримати допуск до експлуатації в ЗСУ (надається окремим наказом Міністра оборони).

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв