Лариса Ніцой: В Україні за відмову розмовляти українською можна загриміти в тюрму на 8 років

3646
Лариса Ніцой, письменниця

В Україні за відмову розмовляти українською мовою можна залетіти в тюрму на 8 років.

Це не фантазія, не сон, це ЗАКОН. Давно ухвалений. У нас. В Україні. Чинна норма. Влада це приховує.

Українці про це не знають, бо українці не читають. Це величезна проблема – нечитання. А час читати давно настав.

Почитаємо три документи.

  1. Конституція України стаття 10. У ній сказано, що державною мовою є українська, і держава ЗАБЕЗПЕЧУЄ функціонування державної мови на ВСІЙ території України у ВСІХ сферах публічного життя. Поряд може й існувати мова меншин, але нічого не говориться про всю територію для мов меншин, про всі сфери життя для мов меншин і про фінансування мов меншин державою.

Меншини крутять Конституцією, як хочуть. Як хочуть, трактують. Думають, що можна замінювати, де хочуть, державну мову на мову меншин. Однак право трактувати Конституцію належить лише одному органу в Україні – Конституційному Суду. Лише КСУ ухвалює рішення, як розуміти статтю 10 Конституції України.

  1. Рішення КСУ. Конституційний суд сказав, що статтю 10 треба розуміти ТАК: «українська мова є ОБОВ’ЯЗКОВИМ засобом спілкування на всій території України… В органах влади та усіх публічних місцях». Повторюся, ОБОВ’ЯЗКОВИМ засобом, а не за бажанням. А от мову меншин можна використовувати ЛИШЕ в деяких органах місцевої влади, не у всіх сферах, не всюди, і то ПОРЯД з державною мовою, а НЕ ЗАМІСТЬ.
    Кожне рішення КСУ закінчується словами: «Рішення КСУ є обов’язковим на всій території України і не підлягає оскарженню». За невиконання Рішення КСУ передбачена кримінальна відповідальність.
  2. Кримінальний кодекс України стаття 382. За невиконання Рішення КСУ передбачена кримінальна відповідальність і звичайним громадянам, і посадовцям. Звичайним громадянам – штраф або тюрма на три роки. Посадовцям – тюрма до 8 років.

Отже, кожен, хто в Україні відмовляється виконувати рішення КСУ, згідно з кримінальним кодексом – кримінальний злочинець, на якого поширюється дія статті 382. Якщо є рішення КСУ про те, що державна мова є обов’язковим засобом спілкування в Україні в публічних сферах, а хтось каже: «Не хочу, не буду, відмовляюся обслуговувати вас українською мовою» – це означає, що така людина ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ виконувати рішення КСУ і кримінальний кодекс каже, що це злочинець, якому світить штраф або тюрма.

Вчитель у школі, який лише на уроці розмовляє українською, а на перерві відмовляється послуговуватися державною мовою – теж підпадає під дію статті 382 кримінального кодексу. Кримінальний кодекс каже, що такий вчитель – злочинець. Йому світить штраф або 3 роки тюрми. А директорові-посадовцю такої школи з таким учителем – від 3 до 8 років тюрми.

Офіціант, продавець, який відмовляється обслуговувати в публічному просторі українською мовою, а в Рішенні КСУ говориться, що це обов’язкова мова – відмовляється таким чином виконувати Рішення КСУ і згідно з ст. 382 Кримінального кодексу України теж злочинці, яким світить штраф або тюрма.

Будь-який працівник державної служби, навіть якщо він не державний службовець, який відмовляється послуговуватися на роботі обов’язковою українською мовою – злочинець, який відмовляється виконувати Рішення КСУ і йому світить штраф або тюрма.

Усі російськомовні, які на телебаченні закликають проти української мови – закликають таким чином не виконувати Рішення Конституційного суду. Різні Черванєнки, Корогодські, Мураєви, Рабіновичі – злочинці, яким світить штраф або тюрма.

У мене питання до українців. Яких ще законів ви чекаєте, щоб нарешті з безвольних кволяків перетворитися на вольових людей і стати на захист своєї мови і майбутнього своєї країни?

Якщо вже є норма про штрафи і тюрму, ЯКИЙ ЩЕ ЗАКОН ВАМ ТРЕБА, українці?

То може не в Законі справа? Може причина у вас?

Джерело: Лариса Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв