Правозахисники заявили про порушення закону у призначенні Жебрівського аудитором НАБУ

452
Павла Жебрівського призначили аудитором НАБУ з порушенням закону

Призначення Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України за квотою Президента відбулося з порушенням закону.

Про це заявили експерти Центру протидії корупції.

Як вони зауважили, закон «Про Національне антикорупційне бюро» чітко визначає, що аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи у правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях.

У Жебрівського, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи за кордоном чи в міжнародних організаціях не має.

Юрист Центру протидії корупції Олена Щербан пояснила, що призначення аудитора НАБУ з порушенням закону може бути оскаржене в суді: «Саме тому, якщо інформація про наявність у нього закордонного чи міжнародного досвіду не буде підтверджена документами, ми підемо з колективним позовом від антикорупційних громадських організацій до суду».

Нагадаємо, 19 червня Президент України Петро Порошенко призначив колишнього очільника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

Перед цим, 13 червня, Порошенко звільнив Жебрівського з посади голови Донецької ВЦА, яку той обіймав із 11 червня 2015 року, і нагородив орденом князя Ярослава Мудрого.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв