Олександр Кочетков: Схватка за контрабанду

397
Політолог Олександр Кочетков

Пам’ятаєте, ми обговорювали зміст трансформації АТО – тієї самої, яка за словами кандидата Петра Порошенка, має тривати години, в ООС, яка може тривати до останнього українця?

Тоді я стверджував, що смислів для ПОП цілих два. Перший: підтягування під себе армії. Другий: покарання прем’єр-міністра, який перейшов на бік «Нарфронту» – заклятих партнерів по парламентській коаліції, що дозволяють собі ставити ПОП умови підтримки на виборах.

І ось маємо чіткі сигнали, що так і є.

СБУ, яка банкувала на незаконному перетині лінії розмежування, тепер посунули. І головними по «внутрішній контрабанді» стали високі військові чини, про що вони давненько просили ПОП – мовляв, як кулі та снаряди – це армійським, а як бабло – то СБУшникам. Сума, між іншим, від одного до двох мільярдів тіньових доларів.

А в якості компенсації СБУ віддали контрабандні потоки через справжній кордон – весь цей ліс-кругляк, сигарети, бурштин та інше об’ємом теж в кілька мільярдів.

Але спочатку їх треба віджати у тих, хто під дахом у прем’єр-міністра Володимира Гройсмана контролює потоки на митниці. А вони втрачати такий куш, звичайно ж, не планують.

І ось прем’єр вже заявляє про якусь рішучу боротьбу з контрабандою. Два роки мовчав, все було нормально, і раптом побачив дірку на кордоні! Насправді сенс в збереженні свого контролю і недопущення «чужаків».

Тобто боротьба за митні потоки буде серйозною. І вона прямо вплине на позиціювання політичних сил, тобто на результат майбутніх виборів Президента України.

А поки нагорі гризуться, нам легше просувати повне перезавантаження системи влади.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв