Сім’я Жебрівського має проблеми з прозорістю бізнесу за кордоном – ЗМІ

383
Родина Жебрівського має проблеми з прозорістю фармацевтичного бізнесу в Німеччині

Сім’я нового аудитора Національного антикорупційного бюро Павла Жебрівського має проблеми з прозорістю фармацевтичного бізнесу в Німеччині.

Про це пише Deutsche Welle.

За інформацією видання, під Франкфуртом-на-Майні працює компанія Vital Pharma GmbH, яка належить родині Жебрівських, і уже близько 10 років торгує сировиною для виробництва медпрепаратів. Її річний оборот становить близько 3 млн євро. Виконавчим директором Vital Pharma GmbH є дочка Жебрівського Ганна. До 1 жовтня минулого року в німецький Реєстр прозорості вона мала внести імена всіх бенефіціарів. Однак, за інформацією ЗМІ, не зробила цього, тож компанії загрожує штраф до 100 тис. євро.

За даними реєстрів, Vital Pharma GmbH належить нідерландському холдингу FARMAK GROUP N.V., кінцевим бенефіціаром якого є сестра Жебрівського Філя. Німецька компанія входить в Українську групу компаній «Фармак». Водночас нідерландський холдинґ належить холдинґу з Люксембургу Farmak Holdings S.à r.l.

Люксембурзький холдинґ належить кіпрській F.I. & P. HOLDINGS LIMITED, чий контрольний пакет належить Філі Жебрівській, а 10% – Павлу Жебрівському. У той самий час багато що вказує на те, що у самого Жебрівського в фармацевтичному бізнесі фінансові інтереси значно ширші, ніж формальні, пише видання. Зокрема, зазначають, що задекларована матеріальна допомога від «Фармаку» в розмірі 1 млн гривень свідчить про його вплив на загальний сімейний бізнес.

DW не вдалося отримати від дочки Жебрівського пояснення, чому вона не внесла дані про кінцевих бенефіціарів. В офісі Vital Pharma GmbH стверджують, що вона у відрядженні. Водночас внесення таких даних має особливе значення для протидії «відмиванню» коштів. Особливо у випадках, коли бенефіціарами можуть бути так звані РЕР – politically exposed persons – політики чи високопоставлені чиновники інших країн. До цієї категорії інвесторів прикута особлива увага органів контролю.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв