Новий очільник Донецької ОДА порушив закон – Центр протидії корупції

419
Новоспечений очільник Донецької ОДА порушив закон

Новопризначений очільник Донецької ОДА Олександр Куць не подав електронну декларацію, таким чином порушивши українське законодавство.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

У ЦПК підкреслили, що Куць мав подати декларацію перед своїм призначенням. Однак, як з’ясувалося, він цього не зробив, що є грубим порушенням закону та несе за собою кримінальну відповідальність.

Куць до 22 червня очолював управління СБУ в Донецькій і Луганській областях. На думку юристів ЦПК, він може й досі залишатися в лавах СБУ, щоб не подавати е-декларацію. Хоча закон забороняє одночасно займати посаду голови ОДА та нести службу в СБУ.

«У законі чітко сказано, що кандидати на посаду голів ОДА мають подавати електронні декларації перед призначенням. Олександр Куць цього не зробив, хоча він не є секретним «агентом», і може прикриватися статусом службовця СБУ, щоб не показувати свої статки», – зазначив юрист ЦПК Андрій Савін.

За його словами, такі дії Куця оскаржуватимуть в НАЗК.

«Крім того, є всі підстави звернутися до суду, вимагаючи подання ним електронної декларації як публічної особи», – додав фахівець.

Нагадаємо, 22 червня Президент України Петро Порошенко у Краматорську представив керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації генерал-майора СБУ Олександра Куця. Новий очільник Донеччини народився 6 серпня 1976 року в Ростові-на-Дону, до середини 1990-х жив у Росії.

До Олександра Куця цю посаду обіймав Павло Жебрівський, який вирішив піти у відставку. 13 червня Президент України Петро Порошенко підписав указ про його звільнення, а уже 19 червня глава держави призначив Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв