Законопроект про позасудове блокування сайтів може знищити свободу слова – експерти

298
ВРУ хоче блокувати сайти навіть без дозволу суду

Ухвалення закону про позасудове блокування сайтів спричинить низку негативних наслідків, які загрожують знищенням свободи слова в Інтернеті.

Про це під час прес-конференції заявили представники інтернет-спільноти України, обговорюючи законопроект №6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення інформаційної безпеки України», про це повідомляє UA1.

«Майже ніякого відношення ні до інформполітики, ні до, як написано в пояснювальній записці, оперативного виявлення, реагування, попередження, запобігання, нейтралізації кіберзагрозам, кібератакам, чи кіберзлочинам він немає», – підкреслила очільниця ради асоціації «Телекомунікаційна палата України» Тетяна Попова.

За її словами, цей законопроект розширює повноваження для можливості надання приписів щодо тимчасового блокування для слідчого або прокурора, які мають змогу на 48 годин тимчасово заблокувати будь-який інформаційний сервіс, або ресурс в Інтернеті.

Також експерт зауважила, що для деяких сервісів, які надають якісь електронні послуги, 48 годин може означати знищення такого сервісу. Теж саме можна сказати і про ЗМІ.

«На 48 годин будь-який ресурс може бути заблокований, який комусь чомусь не подобається», – наголосила Попова.

У свою чергу голова правління ГС «Національна асамблея України» Іван Петухов зазначив, що саме цим проектом закону пропонується розширити таке поняття, як «технологічний тероризм»: «І сьогодні під «технологічний тероризм» попадають будь-яка дискусія, яка точиться навколо тих чи інших злочинних дій очільника влади. Коли вони в Панаму виводять гроші, або під час Іловайського котла підписують там свої офшори в Панамі. Коли вони, скажемо так, не виконують Конституцію і закони України, чи коли вони створюють корупційні ризики… Надається нова годівниця для СБУ і національного регулятора, який незаконно підпорядкований Президенту України».

Крім того, очільник правління «Інтернет-асоціації України» Олександр Фідієнко підкреслив, що чинна Верховна Рада абсолютно непрофесійна: «Я точно знаю, що депутати не читають законопроекти взагалі».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв