Україні дорого обходиться європейський вибір, – Томбінський

179
21 травня під час виступу з нагоди відкриття Днів Європи в Україні глава представництва ЄС Ян Томбінський зазначив, що нині державі дорого обходиться вибір європейського напряму.

«Україна обрала європейський напрям розвитку багато років тому. Угода про асоціацію – результат переговорів, що розпочалися 2008 року, нині регулює відносини між Україною й ЄС і визначає шлях реформ. За свій вибір Україна нині платить високу ціну», – наголосив в ефірі 112 Томбінський.
«Але солідарність і підтримка демократичного світу мають допомогти Україні захистити свій суверенітет і територію, а також створити таку систему, що дозволить повною мірою використовувати потенціал найбільшого багатства держави – її громадян», – додав високопосадовець.
Нагадаємо, у зв’язку з відповідним указом Президента України з 2003 року кожної третьої неділі травня країна відзначає День Європи. Цей день символізує прийняття стратегічного курсу на інтеграцію в Європу й бажання держави приєднатися до країн Європейського Союзу.
Напередодні свята міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що без української держави ЄС не вдасться побудувати масштабний європейський проект: «Незважаючи на виклики, як би ми їх не аналізували для Євросоюзу, я в тому числі особисто абсолютно переконаний, що великого європейського проекту, унікального, заснованого не лише на інтересах, не лише на формальних речах, але й на цінності, не може бути без України, оскільки Російська Федерація веде війну не тільки проти України – вона насправді веде гібридну війну проти ЄС, намагаючись послабити його, зіпсувати солідарність».

Коментарi

Коментарiв