Соціолог: Вакарчук не переможе на виборах, але вплине на шанси лідерів президентських перегонів

399
Соціолог переконана: Святослав Вакарчук не переможе на виборах президента

Юлія Тимошенко є відносним лідером президентських рейтингів. Петро Порошенко, Юрій Бойко, Олег Ляшко – в межах похибки перебувають на одному рівні симпатій українців. А загалом симпатії українців залежать від кількох причин. Про це розповіла директорка фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

«У Юлії Тимошенко є значний відрив від інших кандидатів, у тому числі, і від другого місця, яке займає «славний полковник» Анатолій Гриценко, що підтверджують всі опитування. Із іншого боку, у всіх лідерів соціологічних опитувань рейтинги невисокі. Якщо подивитися на абсолютні значення – то у Тимошенко це 11% голосів. Це не лідерські відсотки. Тому все не дуже надійно», – підкреслила Бекешкіна у коментарі 24.

Також вона звернула увагу на те, що протягом певного періоду рейтинги лідерів громадської думки не зростають. Однак водночас дуже багато українців не визначилися зі своїм вибором.

За словами соціолога, як визначатимуться українці – питання відкрите, і залежить це від багатьох причин.

«Вибір українців залежатиме насамперед від самого характеру кампанії кандидатів. Єдиний виняток – Порошенко. Його результат залежить не стільки від виборчої кампанії, скільки від ситуації в суспільстві. Якщо буде економічний зріст, підвищуватимуться зарплати і пенсії, то він матиме шанс. Якщо цього не буде, то й шансів буде менше», – стверджує фахівець.

Крім того, вона висловила думку, що поява на перегонах Святослава Вакарчука чи Володимира Зеленського вплине на перерозподіл голосів і результати виборів. В них немає шансів виграти вибори. Хіба що, додає експерт,, навколо Вакарчука об’єднаються всі демократичні сили. Хоча він ще сам не заявляв про свою участь. Але кілька відсотків, необхідних для виходу до другого туру, вони можуть забрати у лідерів перегонів.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв