Порошенко анонсував перебудову галузі оборони для вступу в НАТО

168
20 травня 2016 року під час засідання РНБО Президент України Петро Порошенко оголосив про початок перебудови оборонної галузі для вступу країни до НАТО.

Прес-служба Адміністрації Президента повідомила, що під час засідання під головуванням Порошенка Рада національної безпеки й оборони розглянула Стратегічний оборонний бюлетень і питання щодо плану й реалізації державного оборонного замовлення.
За словами глави держави, над розробкою документа працювали фахівці НАТО та Школи післядипломної освіти Військово-Морських Сил США. Він також підкреслив, що бюлетень спрямований не лише на зміни у Збройних Силах України, але й у цілому повинен визначити терміни й конкретний перелік завдань і цілей задля реформ у галузі безпеки й оборони.
«Зазначений проект є фактичним початком реальної перебудови сектору оборони й безпеки для вступу до Альянсу. Це не означає, що ми нині ухвалюємо рішення про вступ. Безумовно, ми залишаємося в галузі наших міжнародних зобов’язань, але це той рубікон, який переходять українські ЗСУ й сектор оборони та безпеки для остаточного переведення відповідно до стандартів НАТО», – наголосив Порошенко.
Він також зазначив, що в результаті реалізації реформ очікує створення ефективних, мобільних, укомплектованих сучасною технікою військових сил, які відповідають міжнародним стандартам і зможуть гарантувати безпеку України: «Ми нарешті відходимо від системи побудови радянської армії і будуємо справжні і ефективні Збройні Сили. Для мене це дуже важливо, бо це є доказом того, що Україна і НАТО говорять однією мовою і добре розуміють один одного».

Коментарi

Коментарiв