ОБСЄ може погодитися на озброєну місію на Донбасі

207
Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр заявив, що організація розглядає питання щодо розгортання озброєної місії на Сході України, аби гарантувати там проведення безпечних місцевих виборів.

В інтерв’ю агентству Associated Press Заньєр заявив, що Організація з безпеки та співробітництва в Європі може направити на Донбас збройну поліцейську місію в тому разі, якщо всі сторони зможуть досягти узгодженості щодо цього питання.
За його словами, ОБСЄ готова відправити на Схід України кілька сотень озброєних поліцейських, аби забезпечити мирне й безпечне проведення виборів на тимчасово окупованих територіях.
«Це була би поліцейська операція на підтримку правопорядку в регіоні, покликана допомогти гарантувати безпечну обстановку для проведення виборів», – наголосив високопосадовець.
Генеральний секретар ОБСЄ також підкреслив, що організація зможе направити поліцейську місію на Донбас лише в разі припинення вогню. Крім того, вона працюватиме спільно з представниками місцевої поліції Донеччини й Луганщини.
Нагадаємо, відповідно до мирної угоди міжнародного товариства, Україна повинна провести на Донбасі місцеві вибори, проте поки це питання лише викликає чергові неузгодженості. Російська Федерація вимагає для цього змін у законодавстві, у той час як українська сторона наполягає на виведенні військ із окупованих територій і відновлення контролю над державним кордоном.

Коментарi

Коментарiв