Діяльність Генпрокурора часто немає нічого спільного з законом – Горбатюк

249
Горбатюк запевняє, що звинувачення ГПУ щодо поганих або недостатніх результатів розслідування злочинів Майдану є не конкретними

Є величезна кількість випадків, коли діяльність Генерального прокурора, тобто тієї особи, яка забезпечує нагляд за законністю, немає нічого спільного з законом.

Про це в ефірі на телеканалі ZIK заявив очільник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, який займається розслідуванням справ Майдану Сергій Горбатюк.

Він повідомив, що у рамках реформи ГПУ Департамент спецрозслідувань, який він очолює, буде ліквідований: «Намагання вплинути на хід розслідування через звільнення мене з посади – це не сьогоднішня проблема. Все почалося ще з вересня 2016-го року, коли мені вперше була дана догана. На мою думку, абсолютно безпідставна і на вигаданих матеріалах. Але такі спроби керівництво ГПУ вчиняло регулярно. Та виключно через те, що я стою на сторожі того, щоби не було втручання на розслідування, які здійснюють слідчі прокурори і щоби вони мали можливість діяти виключно по закону».

За його словами, і звинувачення ГПУ щодо поганих або недостатніх результатів розслідування злочинів Майдану є не конкретними.

Водночас очільник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ наголосив, що протягом 2 років зі сторони генерального прокурора було бажання отримати від Департаменту 2 речі: можливості для піару і бажання втрутитися у певні розслідування.

«Починаючи з червня 2016 року кримінальні провадження незаконно забиралися. Але на кожен такий випадок є реагування. Є скарга про порушення закону і скарга до дисциплінарної комісії. Навіть є заяви про злочин. А коли усі можливості вичерпані, є донесення інформації до ЗМІ про те, що є величезна кількість випадків, де діяльність генерального прокурора, тобто тієї особи, яка забезпечує нагляд за законністю, вона немає нічого спільного із законом»,– стверджує Горбатюк.

На його переконання, «це і є основною причиною бажання, щоби у прокуратурі не було людей, які вказують на незаконні дії, які реагують і роблять все для того, аби колись та особа, яка вчинила ці незаконні дії таки понесла відповідальність».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв