Меркель відмовила Обамі у приєднанні до «нормандської четвірки»

214
Канцлер Німеччини Анґела Меркель відмовила Президенту США Бараку Обамі у приєднанні до переговорів у «нормандському форматі».

«Відповідно до неофіційної інформації, у кінці квітня поточного року Обама, спілкуючись із Меркель під час міжнародної промислової виставки в Ґанновері, запропонував їй розширити «нормандський формат» за рахунок Вашингтона. І отримав ввічливу відмову», – написав у статті для Дзеркала тижня журналіст Сергій Рахманін.
Він також нагадав, що під час попередньої зустрічі представників «нормандської четвірки» й засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську російська сторона вкотре намагалася нав’язати свою політику проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу.
«Наскільки відомо, там знову фігурували жорстка «мажоритарка», не менш жорсткий ценз осілості (до виборів не можуть бути допущені особи, які не проживали на цій території протягом останнього року), обмежений допуск українських ЗМІ і політичних партій. Україна цей план відкинула і була підтримана західними союзниками», – йдеться у статті.
Також зазначено, що спроба російських переговірників «розміняти» звільнення незаконно полонених українців бойовиками так званих ДНР і ЛНР на набуття чинності закону про амністію аналогічно не знайшла підтримки.
Раніше Рахманін у своєму аналізі Мінських домовленостей зазначив, що чимало сторін переговорів уже визнали їх недієздатність і усвідомлюють, що питання конфлікту можуть вирішити лише перші особи держав.

Коментарi

Коментарiв