Закон не може дозволяти арешту майна за комунальні борги, – експерт

227
Незалежний експерт у галузі енергетики Володимир Саприкін проаналізував проблеми, пов’язані зі стрімким підвищенням тарифів в Україні й закликав змінити законодавство.

У коментаріСлову і ділу Саприкін зазначив, що нещодавно в державі почали практикувати арешт майна й конфіскацію через заборгованість за житлово-комунальні послуги. Він наголосив, що це викликає страх у населення, проте ситуацію потрібно докорінно змінювати.
«Ситуація наступна: вже реалізований негативний досвід арешту майна в Луцьку через заборгованість за комунальними платежами понад 30 тисяч гривень. Насправді, такого не має бути й потрібно жорстко зафіксувати це в законодавстві», – підкреслив експерт.
На його думку, щодо цього питання влада повинна використовувати комплексний підхід, передбачити запобіжники й реструктуризацію боргу. Він також нагадав, що підвищення тарифів зовсім не поєднується з підвищенням рівня й життя й якості послуг:
«Я маю на увазі відключення, припинення опалення, аварії. Можливо, варто запроваджувати штрафні санкції для постачальників, які порушують законодавство й відомчі інструкції. Потрібно захистити споживачів від свавілля цих компаній. Зокрема, взимку неприпустимим є відключення опалення, навіть попри борги. Це має бути передбачено законодавством».
У цілому Саприкін підсумував, що влада повинна передбачити захисні бар’єри для населення, а не відразу використовувати методи арешту й конфіскації майна, як це нині відбувається.

Коментарi

Коментарiв