Теща митника-«безхатченка» стала власницею квартири бізнес-класу (фото, відео)

516
Митники-близнюки записують нерухомість на тещ та маму

Теща київського митника-безхатченка Олексія Стояновського нещодавно стала власницею квартири у бізнес-класі. Його брат Андрій Стояновський, який також працює на митниці, навпаки переписав власну квартиру на тещу. Окрім цього, на матір братів оформлені авто Volkswagen Passat і Mercedes-Benz ML 250 BlueTEC.

Про це повідомляє проект Декларації.

Начальник митного посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни) Київської міської митниці ДФС Олексій Стояновський із нерухомості у своїх деклараціях вказав лише земельну ділянку в селі Дударкові під Києвом. Водночас його теща Олександра Краля у лютому 2018 року придбала 93-метрову квартиру у житловому комплексі «Венеція» по вулиці Маршала Конєва, 12-А. Ціни на подібну нерухомість без ремонту тут стартують від 100 тисяч доларів.

2015 року Олександра Краля купила 72-метрову квартиру в будинку за адресою Академіка Вільямса 19/14, що належить до складу цього ж ЖК. У грудні 2017 року вона її продала і вклалася у більш простору. Хоча мешкає у цих квартирах, швидше за усе, сам Олексій Стояновський – у соцмережі Facebook він є учасником аж чотирьох спільнот мешканців «Венеції».

У своїй декларації за 2015 рік митник вказав 485 тисяч гривень подарунку від своєї матері Лілії Стояновської. Однак майже вдвічі щедрішою вона виявилася до його брата Андрія, що працює заступником начальника митного посту «Столичний» Київської митниці – він отримав у подарунок 870 тисяч і вклав їх у купівлю власної квартири.

У лютому 2018 року Андрій Стояновський вирішив позбутися цієї квартири і подарував її спершу дружині Ганні, яка також працює на Київській митниці, а вона того ж дня передарувала її своїй матері Галині Костенко.

На думку юриста проекту «Тисни!» Євгена Воробйова, до переоформлення через два договори могли вдатися для уникнення оподаткування: «Якщо одержувачем подарунку є член сім’ї першого ступеню спорідненості, то він обкладається за нульовою ставкою. До першого ступеню відносяться діти, батьки, чоловік або дружина. Усі інші родичі відносяться до другого ступеню. Тому якби квартира дарувалася тещі напряму, то довелося б сплатити 5% податку від її вартості».

Цілком імовірно, від квартири Стояновський вирішив позбутися, щоб мати змогу претендувати на службове житло.

У 2002-2011 роках мати митників Лілія Стояновська була засновником приватного підприємства «Деметра», що спершу спеціалізувалося на оптовій торгівлі, а потім – на ремонті тракторів і сільськогосподарських машин. Проте доходи підприємства коливалися у межах 20-30 тисяч гривень на рік. Через 6-7 років після виходу з бізнесу Лілія Стояновська стала власницею автомобілів Volkswagen Passat 2016 року випуску і Mercedes-Benz ML 250 BlueTEC 2013 року випуску.

Станом на сьогодні сукупна вартість цих двох автівок коливається в межах 60-70 тисяч доларів. Проте користується ними швидше за все не мати-пенсіонерка, а самі брати-фіскали. Зокрема, журналістам Bihus.Info вдалося зафіксувати, як Андрій Стояновський приїжджав на День народження до свого начальника Сергія Тупальського за кермом Volkswagen Passat.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв