У наступному парламенті буде більше популістів – експерт

321
За словами політолога, у наступній ВРУ буде більше популістів

У парламенті наступного скликання буде більше популістів, незважаючи на те, що вибори пройдуть за старою системою. Причина у тому, що за рік до виборів навряд чи буде ухвалено виборчий кодекс – це голосування заблокують депутати-мажоритарники.

Такий прогноз зробив політичний експерт Олександр Леонов у коментарі 24.

Як він підкреслив, депутати-мажоритарники вже почали активну роботу в округах. І з огляду на нинішні рейтинги політичних сил вони не можуть отримати гарантій потрапляння до парламенту за партійними списками. Тому вони, швидше за все, не проголосують за виборчий кодекс і перехід до відкритих партійних списків.

«Наступному парламенту буде важче створити уряд. До нього потрапить багато партій, які отримають 5-10% голосів виборців, і всі вони вважатимуть, що мають «золоту акцію». Насправді багато що залежатиме від мажоритарників. Якраз справжня «золота акція» буде у них. І вони це зараз дуже добре розуміють», – стверджує фахівець.

За його словами, якщо Порошенко обереться на другий президентський термін, то це може посилити БПП напередодні виборів до Верховної Ради. Водночас, на думку Леонова, на Порошенка ніхто вже не покладатиме надвеликих сподівань, і це, відповідно, збереже позиції БПП. А от інші президенти можуть навпаки розчарувати виборців, тому що від них очікуватимуть, як завжди, чуда. І це розчарування відіб’ється на їхній політичній силі.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв