Міжнародну організацію з міграції вперше за 50 років очолив не представник США

279
Португалець Антоніо Віторіно очолить Міжнародну організацію з міграції (МОМ)

Міжнародну організацію з міграції (МОМ) очолить кандидат від Португалії Антоніо Віторіно. Він переміг на виборах генерального директора організації, залишивши позаду кандидата президента США Дональда Трампа Кена Айзекса і чинного заступника керівника МОМ Лаури Томпсон. Про це повідомляє AFP.

Представники США очолювали МОМ протягом майже всієї 67-річної історії організації, за винятком 1961-1969 років. Але сумнівна кандидатура, запропонована Трампом, а також його міграційна політика порушили позиції США у цьому відомстві.

Кен Айзекс, виконавчий директор християнського благодійного фонду «Самаритяни», зіткнувся із серйозними звинуваченнями в антимусульманському фанатизмі. Він опублікував численні пости у Twitter, які описують іслам як насильницьку релігію. Також він ретвітнув ксенофобський матеріал, який стверджував, що «мирні мусульмани» і «джихад» – це тотожні поняття.

«Поразка Айзекса – це сумне твердження про глобальну довіру до США», – заявив Джеремі Коніндік, старший науковий співробітник Центру глобального розвитку.

За його словами, через «мусульманську заборону» Трампа та його політику «нульової толерантності» світ навряд чи підтримає кандидата із США, який очолить глобальний орган з міграції.

61-річний переможець виборів Віторіно у середині 1990-х був віце-прем’єр-міністром та міністром оборони Португалії. Його начальником у Лісабоні був Антоніо Гутерріш, нинішній генеральний секретар ООН. 1997 року Віторіно залишив португальський уряд через скандал із сплатою податків. Після того він отримав посаду у Брюсселі, де був єврокомісаром із внутрішніх справ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв