Україна і РФ сперечаються щодо озброєної місії на Донбасі

218
Сторони перемовин щодо врегулювання ситуації на Донбасі не можуть узгодити кількість членів озброєної місії ОБСЄ на Сході України.

Мінімально можлива кількість членів озброєної місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі, яку можуть розгорнути на Донбасі, становить півтори тисячі, проте українська сторона перемовин вважає таку цифро неприпустимо низькою. Максимально можлива кількість – 11 тисяч осіб, проте в цій ситуації вже категорично проти Російська Федерація.
Відповідно до інформації УНІАН, місії ОБСЄ нададуть легке озброєння та броньованому техніку. Журналіст Сергій Рахманін зазначає, що не буде забезпечення танками, проте, на його думку, наявність бронетранспортерів буде цілком доречною.
«Українська влада домагається, щоб мандат місії був максимально широким, і сподівається, що вона буде найбільш масштабною в історії. У цьому випадку ОБСЄ може звернутися до Організації Об’єднаних Націй із проханням надати матеріальну, технічну, консультативну й логістичну допомогу у розгортанні місії. У будь-якому разі, вітчизняне Міністерство закордонних справ таку можливість опрацьовує», − повідомив журналіст.
«Кремль, зрозуміло, буде цьому всіляко перешкоджати. Дискусія буде довга, складна і предметна. Її підсумок однаково залежить і від наполегливості України, й від мудрості Німеччини та США Принципова умова України нині − без забезпечення безпеки розмови про вибори неможливі. Забезпечення безпеки в так званих ДНР і ЛНР без присутності поліцейської місії й цілодобового повномасштабного моніторингу кордону − неможливе. На розгортання повного поліцейського контингенту, за твердженнями фахівців, знадобиться щонайменше півроку, оскільки поки не ухвалили навіть відповідного рішення», − підсумував Рахманін.

Коментарi

Коментарiв