Кремль витрачає мільйони доларів, аби зірвати розслідування по «Боїнґу-777» – аналітик

344
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк

Збитий Росією над Донбасом «Боїнґ-777» – це не тільки питання війни на Сході України. Це питання стосується світової безпеки у цілому. Стало небезпечно летіти з Нідерландів до Австралії чи Малайзії, оскільки є держава, яка готова безконтрольно збивати цивільні літаки. Про це розповів директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

Як нагадав фахівець, схожі випадки уже були у світовій історії. Так, 1978 року СРСР збив південнокорейський літак. Лівійський диктатор Каддафі 1988 року здійснив теракт над шотландським містом Локербі. І для організаторів цих терактів це погано завершилося.

ЄС, підкреслює Давидюк, закликає Росію визнати свою провину за збиття «Боїнґа-777» і намагається цивілізовано вирішити це питання. Однак це не та ситуація.

«Кремль вкладає мільйони доларів у те, щоб зірвати розслідування міжнародної слідчої групи щодо збитого «Боїнґа-777», намагається перекупити рідних загиблих, щоб вони звинувачували в трагедії Україну. Але розслідування чітко показало, хто збив «Боїнґ», названо прізвища виконавців і замовників. Тому треба готувати жорсткий пакет реакції на злочин, скоєний Росією. Заклики – добре. Але Росія – не та країна, яка це почує. Добре слово і пістолет працює краще», – наголосив аналітик у коментарі 24.

Нагадаємо, 4 травня представники об’єднаної слідчої групи з розслідування аварії літака «Боїнґ-777» оприлюднили проміжні результати розслідування катастрофи авіасудна у небі над Донбасом. Дані слідчих підтверджують, що літак рейсу МН17 був збитий з установки «Бук», яка у липні 2014 року потрапила на окуповану територію Донбасу з території Росії. Європейська Рада закликала Росію визнати відповідальність за збитий над Донбасом авіалайнер.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв