Тарас Загородній: Чим закінчаться танці з бубном навколо недоторканності?

264
Тарас Загородній, політичний експерт

1.Депутати нарешті прочитають до кінця висновки Конституційного Суду, який дав їм гарний пас:

«Водночас Конституційний Суд України вважає за доцільне звернути увагу на те, що, ухвалюючи рішення щодо скасування депутатської недоторканності, необхідно враховувати стан політичної та правової системи України – її здатність у разі повної відсутності інституту депутатської недоторканності забезпечити безперешкодне та ефективне здійснення народними депутатами України своїх повноважень, функціонування парламенту як такого, а також реалізацію конституційного принципу поділу державної влади.

Крім того, на наслідки повного скасування депутатської недоторканності звертала увагу і Європейська Комісія «За демократію через право» (Венеційська Комісія), яка зазначала, що у політичній системі з вразливою демократією, такою, як в Україні, повне скасування недоторканності може бути небезпечним для функціонування та автономії парламенту (пункт 18 Висновку щодо проекту закону про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів, ухваленого Венеціанською Комісією на її 103-му пленарному засіданні (м. Венеція, 19 – 20 червня 2015 року)».

Оскільки депутатів ґвалтували Венеційською комісією при створенні Антикорсуду, то вони красиво на це також будуть посилатися.

2. Якщо і це не допоможе, то оперативно почнуть педалювати просування закону про слідчі комісії, який гальмується вже 20 років. Тобто відкриває шлях до прозорої процедури імпічменту президента. На цьому тема, найімовірніше, остаточно згасне.

Джерело: Тарас Загородний

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв