Олександр Кочетков: Про суспільний договір без філософії

198
Олександр Кочетков, політолог

Регулярно запитують: «А навіщо нам оцей Ваш Суспільний Договір? Шо, від нього картопля краще родити буде? Чи то газ подешевшає?».
Відповідаю.

НСД – це дія. Це не якась теоретична вигадка високочолих диваків. Це практичне перетворення влади на прозору і залежну від контролю суспільства. Створення умов, щоби влада не за бажанням, а примусово була ефективною та чесною. Якщо чиновник не буде мати можливості витратити корупційні гроші, тоді просто зникне сенс брати хабарі.

НСД – це мир. Тому що у діючий системі влади війна вигідна правлячий верхівці, яка на цій війні заробляє мільярди, зокрема, за рахунок військових. А ще має змогу шантажувати суспільство. Тому війна за цієї влади буде вестися до останнього українця. При реалізації НСД влада буде мати в пріоритеті розвиток країни, а це неможливо під час війни. Нова влада просто змушена буде виборювати мир на умовах України.

НСД – це достаток. Тільки через повне перезавантаження ми нарешті зможемо позбавитися олігархату. Відповідно, вилучити з тіньового обігу більше половини ВВП України – понад 50 мільярдів доларів, отримати з них податки і спрямувати їх на суверенний розвиток України і на соціальні потреби українців.

НСД – це справедливість. Олігархи та нечесні чиновники змушені будуть повернути вкрадене суспільству. Громадський контроль витрат державних службовців та членів їх родин за допомогою комп’ютерних програм, суд, який обирається громадою, забезпечить, що усі – як пересічні громадяни, так і високопосадовці – будуть жити лише на зароблене чесною працею.

НСД – це повага. Україна після жертовного Євромайдану, добровольчого та волонтерського рухів, які вразили світ, повинна врешті решт припинити кружляння по олігархічному колу та почати створення системи влади, яка базується на самоорганізації суспільства та електронній демократії. Це буде інноваційна та перспективна модель держави. І тоді на Україну почнуть зважати у зовнішньому світові, і не тільки, як геополітичну та корупційну проблему, як зараз.

НСД – це перспектива. Створивши державу, яка враховує потреби та надії кожного громадянина, ми, фактично, створимо зразок державного устрою ХХІ сторіччя, якого так потребує нестабільний світ. І Україна отримає міжнародну спеціалізацію, якої ми досі не маємо. І зможе стати центром кристалізації нових міждержавних утворень. Як наслідок, заробляти, а не влазити у борги.

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв