Світовий саміт обговорить гуманітарні проблеми України

262
23 травня 2016 року у турецькому Стамбулі відбудеться перший Всесвітній гуманітарний саміт під егідою ООН. Під час заходу обговорять і проблеми кримських татар і мешканців окупованих українських територій у цілому.

Радіо Свобода зазначає, що українську делегацію очолить Президент Петро Порошенко, який виступить під час пленарного засідання, а також братиме участь у роботі круглого столу, присвяченого ролі політичного лідерства у процесі запобігання й вирішення конфліктів. Крім того, глава держави здійснить низку двосторонніх зустрічей.
У складі українських представників саміт також відвідають лідери кримських татар, народні депутати Рефат Чубаров і Мустафа Джемілєв. На думку першого, подія має дуже вагоме значення у нинішній ситуації.
«Те, що вже збирається такий гуманітарний саміт – це вже дуже великий позитив. Чи вдасться з першого разу виходити на такі кардинальні рішення на тлі існуючих багатьох криз, у тому числі такої глобальної кризи, до якої призвів напад Російської Федерації на Україну, побачимо за результатами. Знаю одне, що Президент РФ уже визначився, що не братиме участь у цьому саміті», − наголосив Чубаров.
Російські ЗМІ запевняють, що у Владіміра Путіна просто не виявилося вільного часу в робочому графіку для того, аби відвідати саміт, тому делегацію від РФ очолюватиме заступника глави Міністерства з надзвичайних ситуацій. Крім того, російська стороні відмовилася підписувати підсумкову заяву заходу.

Коментарi

Коментарiв