Петро Олещук: Соцмережа Facebook як передвиборча «зброя»

270
Політолог Петро Олещук

Фейсбук невблаганно «вкочується у вибори». Цей висновок неважко зробити на основі аналізу контенту, який зараз у 90% зводиться до наступного: «Кандидат х – молодець, а от кандидати у та z – козли, потвори та агенти Кремля».

Наприклад, я сьогодні не прочитав жодної реакції на тезу Тимошенко про «здачу міст з метою запровадження воєнного стану», яка би не виглядала махровою пропагандою.

Ну, тобто половина – «ааа, клятий шоколадник нас продав путіну, рятуйте». Інша половина – «ааа, клята зозуля знову співає як путін». Ну, і все дуже емоційно, з криками та усім таким.

Що ж насправді?

Про «остаточні й рішучі наступи путіна» я читаю з 2014 року. Звісно, кожен, хто про них пише, має «останню інфу з Кремля». Тож, як сприймати чергові подібні тези – ваша особиста справа…

Щодо воєнного стану.

Насправді сама теза – не нова. От тільки є один момент. Ніякої особливої потреби щось «здавати» для запровадження воєнного стану у президента немає. В принципі, він не те що міг – він мусив його впровадити давно, але будь-хто знає, чого це не робиться. Наші «західні друзі» суворо заборонили. Але повторюсь, що якщо він надумається розв’язувати проблеми радикальним способом – нічого здавати не треба. Досить просто сказати правду – про щоденні обстріли і жертви. Факт війни і так всім очевидний. Тобто сама теза про «здачу міст» виглядає надуманою.

З іншого боку потішили висновки пропагандистів з «іншого боку». Ну, там про те, що «Тимошенко повторює тези російської пропаганди».

Друзі, ідея про те, що президент може запровадити воєнний стан замість виборів – очевидна. Це проста логіка, не більше. Вона обговорюється вже 4 роки. Дуже здивуюся, якщо сам президент не обговорював її зі своїм оточенням.

Потім вилазить десь Гриценко, якого починають обвинувачувати у тому, що він там щось не сказав конкретно про членство в НАТО.

Ну, і знову ж таки. Що, для того, аби бути найщирішим патріотом треба з ранку до ночі повторювати: «Україна – в НАТО»? Як той кришнаїт про «Харє Крішну»? Чесно – я би такого політика вважав довбанутим, а ви?

Загалом, я так відчуваю, що скоро ми втопимо один одного у політичному лайні. В принципі, як завжди це і було.

Джерело: Петро Олещук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв