Чи пожертвує Трамп Донбасом заради Сирії: коментар експерта

328

Наближається липнева зустріч Трампа з Путіним. Дедалі більше занепокоєння викликають деколи контраверсійні заяви ексцентричного американського лідера про можливі «прориви». Зокрема, він згадує про ймовірність врегулювання сирійського конфлікту. Але що в обмін забажає Москва? Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник робить прогноз, наскільки вірогідний сценарій такого собі бартеру за схемою «Донбас в обмін на Сирію».

Експерт наголошує: від самого початку, з осені 2015 року, Москва залізла в Сирію, щоби відволікти увагу Заходу від України, спільно «боротися з ісламістами» та отримати предмет торгу з Європою і США.

«Втім, наразі РФ, попри гучний піар російської пропаганди, не змогла здобути вагомих успіхів у переговорах між різними сирійськими групами, що тривають у форматі Астани. З іншого боку, проасадівські сили (іранці та росіяни) ведуть наступ в районі Дераа, щоби зміцнити позиції напередодні зустрічі Путіна з Трампом.

В сирійському контексті, очевидно, Білий дім вимагатиме певних гарантій для своїх ключових союзників на Близькому Сході – Ізраїлю та Туреччини. Тель-Авів, зокрема, прагне недопущення шиїтських бойовиків Гезболли та їхніх іранських кураторів у прикордонні райони півдня країни.

На думку аналітика, є ризик того, що окремі моменти української ситуації можуть стати предметом торгу: «Насамперед це умови введення миротворців на Донбас. Звісно, усе можть звести до пафосних заяв, але й цього не хотілось би. Та загалом Путіну не має сенсу сподіватись на щось більш вагоме щодо питання приналежності Криму чи зняття санкцій з РФ».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв