Путін несподівано погодився на озброєну місію ОБСЄ на Донбасі

290
23 травня під час телефонної розмови лідерів країн «нормандської четвірки» Президент РФ Владімір Путін несподівано погодився на розгортання озброєної місії ОБСЄ на територіях тимчасово окупованого Донбасу.

Прес-служба Президента України інформує, що під час розмови лідери Франції, Німеччини, Російської Федерації й України висловили підтримку ідеї щодо розгортання збройної місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі на Донбасі. Крім того, сторони навіть домовилися про консультації щодо цього питання.
Український глава держави Петро Порошенко акцентував увагу на погіршенні ситуації на Сході, зокрема він повідомив про масштабні обстріли в населеному пункті Авдіївка.
Співрозмовники погодилися, що для продовження політичного діалогу необхідна рішуча деескалація і повне припинення вогню. Президент України підкреслив, що для цього Росія повинна вивести війська з окупованої частини України і припинити постачати туди зброю і найманців. Президент також звернув особливу увагу на необхідність відновлення контролю над українсько-російським кордоном, − ідеться в повідомленні.
Прес-служба російського лідера так коментує цю подію: «Обговорювалися питання політичного врегулювання ситуації на південному сході України. Відзначено важливість суворого дотримання режиму перемир’я, підвищення ефективності діяльності в зоні конфлікту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ шляхом надання їй додаткових повноважень, а також зміцнення Спільного центру контролю і координації».

Коментарi

Коментарiв