Українці досі бояться жити власним розумом, а не вказівками з-за кордону – оглядач

297
Після Революції гідності українці знову провалили справу національного відродження

90% наших громадян вважають себе українцями. Більшість мешканців країни пишаються своєю етнічною приналежністю. Тим не менше, після Революції гідності у питанні національного відродження стався черговий провал – ми побоялись заявити про свою волю будувати українську державу, керуючись власним розумом і досвідом, а не вказівками з Москви чи Брюсселя. Про це пише політичний оглядач Ян Борецький у статті для видання InfA, пояснюючи, чому українці не голосують за націоналістичні партії.

«Країна, що втекла з російського концтабору, де століттями викорчовували українську мову, нищили українських пасіонаріїв… Українських митців, як-от Івасюка, вбивали тільки за те, що бували популярнішими й талановитішими за російських. Ось у цій країні протягом десятиліть народ не голосував за партії, які закликали відроджувати українську мову, культуру, будувати нову державу, спираючись на ВЛАСНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ДОСВІД», – підкреслив оглядач.

За його словами, прорив стався на виборах 2012 року, коли «Свобода» потрапила до парламенту і посіла 5 місце, і нарешті українці перестали боятися називати себе «українцями»: більше двох мільйонів наших співгромадян визнали на виборах, що підтримують націоналістичну ідеологію.

Потім, нагадує Борецький, була Революція гідності, під час якої партія «Свобода» була чи не головною рушійною силою. Потім – російська навала і національний підйом, коли добровольці масово йшли на фронт, і там знову попереду були «свободівці».

«Однак сталося те, що вже багато разів бувало в нашій історії. Українці не проявили свою волю послідовно і до кінця. Вкотре злякалися бути українцями, заявити свою волю будувати українську державу, керуючись власним розумом і досвідом, а не вказівками з Москви чи Брюсселя, оскільки у Брюсселі і Москві не люблять «бандерівців», – підсумував автор.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв