Українці можуть зникнути, якщо і далі боятимуться українського націоналізму – оглядач

1274
Українці можуть зникнути і розпорошитися, якщо і далі боятимуться визнавати себе українцями

Нині складно знайти більших «націоналістів», ніж Турчинов або Аваков, які паплюжать українську мову не гірше за Азарова. Однак погуку з Заходу стало достатньо, щоб наші громадяни проголосували за олігархічних ставлеників із «Нарфронту» і БПП, які терміново вбралися в шати «патріотів». Водночас за справжніх націоналістів бояться голосувати, бо нам легше зносити образу і приниження, ніж сказати: «Я – українець!». Про це пише політичний оглядач Ян Борецький у статті для InfA.

За словами журналіста, страх зізнатися, ким ти є насправді, – це глибока та історична травма, що деформувала психотип українців, їхню ментальність.

«Страх бути українцем треба перебороти, тільки тоді можна виходити на шлях історичного народу, а не перекотиполя. Не переборовши цю травму, ми не зможемо виконувати важливіші завдання, якими б геніальними не були ідеї про модернізовану та інноваційну Україну – державу ХХV століття», – переконаний журналіст.

На його думку, розмови про те, що проект української національної державності – це проект індустріальної епохи, а вона буцімто уже в минулому – теж від лукавого: «Поки ми етап становлення нації не пройшли – ми не перейдемо до наступного етапу інформаційного суспільства. Не можна мочитися в пелюшки і стати воїном. Спочатку треба вилікувати енурез – а тоді вже замахуватися на побудову «нової цивілізації».

Натомість, додає Борецький, українці захоплюються «новими курсами» і «новими лідерами», хоча це свідчить лише про бажання втекти від реальних ворогів і забути травми.

«Так що українцям доведеться відкинути розповіді про «страшну Московію» і толерастичний Захід» і голосувати за справжніх націоналістів. Настає така епоха, коли українці можуть зникнути і розпорошитися, якщо і далі боятимуться визнавати себе українцями», – підсумував оглядач.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв