Дмитро Гнап: Розмитнення авто, або Як влада хоче зідрати з українців ще й третю шкуру

509
Дмитро Гнап, журналіст

Обіцяла, обіцяла влада вирішити проблему «євроблях». Так і не вирішила… Люди знову на вулицях.

Законопроект Южаніної (БПП) по-серйозному проблему не розв’язує. Хіба трохи зменшує нинішні божевільні ставки розмитнення авто. Але все одно, робить ввезення і оформлення машин з-за кордону скажено дорогим.

Давайте порахуємо у скільки обійдеться за законопроектом Южаніної, запропонованим владою, розмитнення типової євробляхи – «Фольксвагена Пассат» з 2.5 дизельним двигуном, 2003-го року випуску. Вона коштує в середньому 2 тис. доларів.

Щоб розмитнити таку машину, доведеться заплатити за цим законопроектом:
– акциз 2812 євро (оплачується так: множиться коефіцієнт об’єма двигуна 2,5 х 15 (років машини) х 75 євро (ставка акцизу);
– 200 євро – ввізне мито;
– 400 євро ПДВ;
– 100 євро – військовий збір.

Разом: 3512 євро доведеться заплатити за розмитнення машини ціною в 2000 доларів.

Це повторення того ж божевілля, яке ми маємо зараз з митними ставками, тільки дещо в менших обсягах.

Що пропонували власники євроблях? Координатор «Авто Євро Сили» Олег Ярошевич говорив мені, що власники машин на єврономерах готові платити 1 тисячу, або 2 тисячі євро максимум за розмитнення.

Ну, тобто, щоб ставка бодай не була більше вартості машини. Нормально? Нормально. Можна було б на цьому зупинитися, зібрати гроші з усіх власників євроблях, поповнити бюджет і нарешті поставити всі машини на український облік. А тих, хто не піде на ці адектватні умови, – от тих і штрафувати.

Але ж ні. Влада так не хоче! Президентська бухгалтерка Южаніна так не хоче. «Там де ми здираємо дві шкури, давайте здеремо ще й третю! Заплатіть нам не одну, а майже дві вартості машини за розмитнення!», – каже влада. Забувши, що жадібність породжує лише бідність.

Відтак, протести тривають. Євробляхи не легалізовані. Наші мита на імпортні машини – одні з найвищих в світі. Авто в Україні – розкіш, а не засіб пересування. А влада роками демонструє неспроможність розв’язати проблему.

Тому вимоги власників машин на єврономерах абсолютно зрозумілі. І не від гарного життя вони вулиці перекривають.

Єдине, що, я, наприклад, постійно їх закликаю працювати з порушниками правил дорожнього руху в своєму середовищі. Ми ж часто стаємо свідками того, як машини на євробляхах нахабно порушують правила. Таких порушників чимало і на українських номерах, звісно. Але, якщо власники євроблях розраховують на моральну підтримку суспільства, їм би не завадило попрацювати з такими людьми в своїх лавах.

Тож будемо сподіватись, що влада зробить те, за що ми їй платимо зарплати: вирішить проблему. Хоча сподівань на це не так вже й багато.

Джерело: Дмитро Гнап

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв