Кремль готує масштабні провокації проти України

277
Директор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник спрогнозував, що у зв’язку зі зміною політики НАТО Російська Федерація відповість на це новими провокаціями.

У статті для Нового времени Мельник зазначив, що керівництво Альянсу має намір кардинально змінити свою політику співробітництва з РФ до політики стримування. На це Кремль буде готовий відповісти черговими провокаціями.
«Судячи з заяв керівництва НАТО і лідерів деяких його країн-членів, на варшавському саміті альянсу можна очікувати низку серйозних рішень щодо зміцнення східних кордонів блоку. Йдеться не тільки про перебування невеликих підрозділів військ у тій чи іншій країні на ротаційній основі, але і розміщення баз Альянсу (в тому числі з важкою технікою) на його східному фланзі», − наголосив експерт.
Він також підкреслив, що таке рішення є дійсно радикальним, оскільки лише 5 років тому в НАТО не було навіть оперативного плану щодо оборони держав Балтії та Східної Європи.
«Варто очікувати нових провокацій, контрзаходів політичного, економічного, енергетичного характеру − як декларативних, так і практичних. У військовому плані − активізації демонстрації сили, небезпечних маневрувань російських літаків, спроб порушення повітряного і морського простору членів НАТО. Проте, якщо вдасться уникнути незапланованого інциденту (який може спровокувати великомасштабний конфлікт), є ймовірність, що Росії, врешті-решт, доведеться зупинитися. Буде проведена та сама «червона лінія», Кремлю покажуть межу, за яку не можна заходити», − спрогнозував Мельник.
За його словами, це має позитивні наслідки для української сторони, оскільки саме на територіях тимчасово окупованого Донбасу Російська Федерація вирішила продемонструвати свою агресію щодо Заходу.
«За допомогою агресії в Україні Росія, перш за все, посилає сигнал Сполученим Штатам і всьому євроатлантичному співтовариству. Судячи з риторики російських політиків і експертів, вони воюють з Америкою, яка, правда, на цю війну не з’явилася. На період ескалації загрози для України зростають, але після його завершення стане легше не тільки членам НАТО, а й нам. Головне, щоб ініціатива не залишалася нескінченно довго в руках РФ», − констатував фахівець.

Коментарi

Коментарiв