Жоден з імовірних кандидатів у президенти не набирає більше 10% голосів – опитування

372
Взяти участь у виборах планують дві третини громадян

70% українців планують взяти участь у президентських виборах у 2018 році. Водночас громадяни, які не бажають брати участь в виборах, пояснюють це тим, що не знають жодного достойного кандидата (45%), не вірять, що їхній голос може щось змінити і не вірять в чесність виборів (по 33%). Про це свідчать результати опитування соціологічної компанії GfK Ukraine.

Згідно з даними домлідження, жоден з можливих кандидатів у президенти не набирає більше 10% підтримки населення.

Так, найбільш популярною залишається Юлія Тимошенко з 10%, далі з мінімальним розривом шоумен Володимир Зеленський (7%), потім – колишній міністр оборони Анатолій Гриценко та музикант Святослав Вакарчук (по 6%), діючий президент Петро Порошенко, співголова партії «Опозиційний блок» Юрій Бойко та лідер Радикальної партії Олег Ляшко набрали по 5%.

Згідно з дослідженням, Тимошенко лідирує в Центральному, Південному та Північному регіонах, на Заході найпопулярніший Вакарчук, на Сході – Бойко, в Києві – Зеленський.

На питання щодо другого туру виборів респонденти дали наступні відповіді:

– Тимошенко виграє у всіх, крім Вакарчука, Зеленського та Гриценка;

– Порошенко програє всім;

– Ляшко програє всім, крім Порошенка та Бойка;

– Бойко програє всім, крім Порошенка та Ляшка;

– Зеленський, Вакарчук та Гриценко не програють нікому.

«Я щомісяця спостерігаю за електоральними прихильностями населення на базі Омнібусу GfK Ukraine з 2007 року і перед жодними виборами не було ситуації, коли жоден кандидат не набирає більше 10%, не бачила таких даних і за давніші періоди», – прокоментувала результати керівниця відділу соціально-політичних досліджень GfK Ukraine Інна Волосевич.

«Зараз маємо унікальний шанс для нових політичних лідерів, але часу для їхніх кампаній лишається дуже мало», – додала вона.

Опитування проводилося з 30 червня по 8 липня 2018 року. Було опитано 2753 осіб в усіх регіонах України, окрім окупованого Росією Криму. У Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.

Максимально можлива похибка вибірки складає 1,9%.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв