Шпигунський скандал у Греції може посприяти українській автокефалії – прогноз

810

У Греції бурхливо розвивається вже звичний для Європи шпигунський скандал. Виявлено значний вплив російських резидентів на політичне та релігійне середовище країни. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував, наскільки своєчасним для Києва може стати цей скандал.

«У Греції викривають російських агентів, що захищали політичні та економічні інтереси Кремля, зокрема шляхом впливу на православне духовенство. Тут і перевезення мощів до РФ, і візити російських прочан та туристів, і участь у кіпрських офшорах. Ну і, звісно ж, підкуп чиновників. Кількох дипломатів РФ навіть висилають з країни за втручання у внутрішні справи Греції. Не зовсім адекватною є реакція російських речників, які звично апелюють до минулого й звинувачують балканські народи у «чорній невдячності» після воєн Московії з османами, що лише посилює несприйняття кремлівської політики.

А тим часом насувається «година Х» щодо очікуваного Україною томосу. Після безрезультатно холодного візиту делегації Фанару до Москви Константинополь намагається заручитися підтримкою інших православних церков. І грецький кейс може похитнути традиційно русофільську позицію Афін.

Ієронім II, чинний Предстоятель Елладської православної церкви, архієпископ Афінський та всієї Еллади

Це, безумовно, може зіграти на користь позитивного для нас рішення щодо надання автокефалії українському православ’ю», – вважає експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв