Назар Приходько: Політична і військова верхівка України не розуміє і не визнає добровольців

587
Назар Приходько, журналіст і волонтер

Вирішив написати декілька рядків про Добровольців, та їх нерозуміння і невизнання з боку як політичної так і військової верхівки нашої Держави.

В 2014-2015 рр. був Добровольчий рух. Десятки Добровольчих батальйонів, серед яких найбільш відомими є Кульчицького, Айдар, Азов, Донбас, ДУК, Шахтарськ, Торнадо, Кривбас, ОУН, УНСО, Дніпро-1…

Всі вони на той час НЕ входили до офіційних силових структур, а воювали за покликом серця з тією зброєю яка або була на руках до війни, або вже була здобута в боях. Я підкреслюю – Добровольчий рух! Згодом більшість цих батальйонів стануть офіційними одиницями ЗСУ та НГУ.

Але справа не в тому, що ДУК та УДА (яка створилася 2015-го) не увійдуть нікуди й досі, а в тому, що дуже багато Добровольців а) полягли на фронтах в цьому статусі і їхні родини й досі не отримали жодного визнання від влади і б) повернулись додому відвоювавши, але й досі доводять що там були.

В той же час, військово-політичній верхівці здається, що вона легалізувавши більшість батальйонів – все «розрулила». Типова совкова логіка. Не легалізація бойової одиниці з печаткою та красивим штандартом вирішує питання, а легалізація та визнання КОЖНОГО Добровольця! А це комплексний та системний підхід, який за більш ніж чотири роки війни не був випрацюваний!

Чому я це пишу: пишу я це, бо зараз спостерігається чергове загострення відносин між МОУ та Добровольцями саме в площині нерозуміння першими чого саме домагаються другі. Підказую: визнання кожного Добровольця, що воював та воює, загинув чи не повернувся на фронт в офіційні структури – ТАКИМ ЖЕ Захисником України якими є всі Воїни офіційних мілітарних з’єднань нашої Держави.

Джерело: Назар Приходько

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв